AktualnościWszystkie

Wielka premiera w Doruchowie

Po czerwonym hollywoodzkim dywanie wchodzili goście i aktorzy do gmachu Biblioteki Publicznej Gminy Doruchów na premierę filmu pt. „Legenda o doruchowskich czarownicach oczami uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej”.
Władze samorządowe gminy, szefostwo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie oraz zaprzyjaźnionych instytucji kultury, rodzice oraz aktorzy zgromadzili się w sali kinowej zorganizowanej w doruchowskiej bibliotece, by wspólnie podziwiać przedsięwzięcie zrealizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Doruchowie – film o procesie kobiet, mieszkanek Doruchowa posądzonych o czary (proces i stracenie niewinnych doruchowianek zaowocował ustawą sejmową z 1776 roku zabraniająca wytaczania procesów o czarostwo).
W filmie w reżyserii kierownik WTZ Doruchów Magdaleny Wojciechowskiej zagrali: Kacper Chróścik, Lidia Kołodziejczyk, Marzena Krzewińska, Sebastian Majtas, Emilia Mucha, Karolina Pruchnicka, Michał Warzyński i Iwona Zielińska. Lektorem była kierownik doruchowskiej biblioteki Leokadia Piasecka. Film powstał przy współpracy i zaangażowaniu instruktorki Pracownik Przygotowania Zawodowego WTZ Doruchów Anny Błaszczyk-Szydło.
Aktorom i twórcom filmu osobiście gratulowała wójt Doruchowa Urszula Kowalińska, a także przewodnicząca Rady Gminy Doruchów Renata Płonka, dyrektor PCPR w Ostrzeszowie Bożena Powązka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Doruchowie Ryszard Mazur i dyrektor ostrzeszowskiej biblioteki Dorota Owczarczak i kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie Jadwiga Skorupka.

Film niebawem zostanie udostępniony w Internecie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content