Wielka gala w Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Okolicznościowa wystawa, zwiedzanie szkoły, wspólne zdjęcie, a przede wszystkim uroczysta gala w sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, a wcześniej sportowe imprezy towarzyszące, Debata Oksfordzka i, o czym pisaliśmy wcześniej, otwarcie Izby Pamięci – to wszystko złożyło się na obchody jubileuszu stulecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie.
Jubileusz stał się okazją do wręczenia Nagród Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Otrzymali je nauczyciele: polinistka Małgorzata Domagalska i matematyk Mirosław Drabczyński oraz dyrektor Michał Bloch. Starosta Lech Janicki w asyście przewodniczącego Rady Powiatu Tomasza Maciejewskiego wręczył  listy gratulacyjne – historyczce Kamili Maj, która w tym roku otrzyma Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz polinistce Annie Szkopek, która zostanie wyróżniona Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.