AktualnościWszystkie

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim

Starosta Ostrzeszowski uczestniczył dziś w wideokonferencji Wojewody Wielkopolskiego z organami założycielskimi oraz dyrektorami i prezesami szpitali.
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podziękował dyrektorom szpitali i starostom za dotychczasowe działania, jako, że minął już rok od wybuchu pandemii, zapowiadając jednocześnie mobilizację przed kolejnymi tygodniami walki z koronawirusem.
Sprawozdawczość, obłożenie łóżek covidowych w wielkopolskich szpitalach i czas hospitalizacji pacjentów – te tematy zdominowały dzisiejsze spotkanie.
Luiza Maria Korol – pełnomocnik wojewody do spraw koordynacji miejsca docelowego transportu pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w celu ich hospitalizacji lub izolacji, kładła nacisk na zweryfikowanie czasu pobytu pacjentów covidowych w szpitalach w celu urealnienia liczby łóżek, w związku z nadejściem trzeciej fali pandemii i spodziewanym wzrostem obłożenia szpitali.
Również dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz uprzedzała o spodziewanym nasileniu zachorowań i zauważalnym dodatnim bilansie wypisów i przyjęć do szpitali. Przed nami okres wzmożonej uważności – podkreśliła A. Pachciarz.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content