Wideokonferencja na temat sytuacji epidemiologicznej

Wicestarosta Zofia Witkowska zwołała dziś na godzinę 10.00 wideokonferencje na temat sytuacji epidemiologicznej i bieżącego funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej w powiecie ostrzeszowskim, Zakładu Aktywności Zawodowej w Książenicach, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Domu Dziecka.

Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej jest stabilna i codziennie raportowana staroście. Stan zdrowia mieszkańców w DPS-ach jest dobry, bez objawów grypopodobnych. Sytuacja kadrowa jest stabilna również w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach gdzie wprowadzono 12-godzinny tryb pracy. Dyrektorzy domów wspólnie z Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie są w trakcie przygotowania wniosku o granty.

Powiatowy Urząd Pracy wznowił obsługę bezpośrednią, świadczenia są wypłacane na bieżąco w dalszym ciągu w pierwszej kolejności obsługiwane są wnioski z tarczy antykryzysowej. W wideokonferencji brała udział również Emilia Adamiak Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, która omówiła bieżąca sytuacje epidemiologiczną w powiecie ostrzeszowskim. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie ostrzeszowskim odnotowano 248 osób z wynikiem dodatnim, obecnie aktywne zakażenie stwierdzono u 127 mieszkańców powiatu a 251 osób objętych jest kwarantanną.