AktualnościWszystkie

Warsztaty Zdrowia – ZERiI na wyspie Uznam i Wolin

45 osób skorzystało z warsztatów zdrowia, które, jak co roku zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Ostrzeszowie. Tym razem warsztaty odbywały się w Świnoujściu w dniach  od 27 maja do 6 czerwca. Ponizej – relacja prezes ZR ZERiI Wiktorii Mak:

     W dniu 27 maja wyruszyliśmy w podróż nad Bałtyk. Była to podróż autokarowa i trwała około 8 godzin. Serdeczne powitanie i pomoc „przyjaciół” we wnoszeniu bagaży pozytywnie nas nastroiło. Zakwaterowani byliśmy w Hotelu Islands. Jedzenie było urozmaicone, zdrowotne, w dużym wyborze, bezmięsne i bez ograniczeń. Śniadania i obiady były w formie bufetu szwedzkiego, a przed obiadem wypijaliśmy szklankę soku warzywno-owocowego. Program pobytu był bogaty: z edukacją zdrowotną, kuracją żywieniową, ruchową, integracją społeczną i czasem na dobry film. Podczas pobytu zwiedziliśmy kościoły, muzea, Fort Anioła, Fort Zachodni, wieżę, park zdrojowy, latarnię morską, Fort Gerharda Wschodni i wiele innych miejsc. Był również rejs po Krainie 44 wysp Kasibór. Zielona Wyspa do ostoja ciszy i spokoju. Codziennie od  godz. 7.00 spacerowaliśmy do Stawy Młyny usytuowanej na końcu Falochronu Zachodniego i wracaliśmy plażą. Ćwiczyliśmy również orientacje przestrzenną i korzystaliśmy z komunikacji miejskiej. Co niektórzy uczestnicy warsztatów wzięli udział w wycieczce do Kopenhagi. Zwiedziliśmy również Zalew szczeciński i byliśmy autokarem na wycieczce w Niemczech, w miejscowościach: Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Ückeritz .

„Liczył się każdy dzień, a czas to miłość. Przed pójściem spać tysiąc kroków, a pozyskasz przyjaciela. Chodzenie – najprostszy i najbardziej dostępny środek możliwy do przyjęcia dla ludzi w każdym wieku.”               

Wróciliśmy z radosnymi przeżyciami i lżejszymi portfelami. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas. Zapraszamy w 2024 roku do Zakopanego w dniach od 15 do 25 kwietnia.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content