Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

Warsztaty szkoleniowe dla służb ratowniczych to wspólna inicjatywa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia i Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. 11 marca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu szkoleń prowadzonych przez ratowników OCZ dla służb mundurowych. Jako pierwsi z warsztatów skorzystali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzili ratownicy z ostrzeszowskiego pogotowia ratunkowego: Marta Mydlak, Paweł Ługowski oraz Mariusz Ratajczak.

W otwarciu szkolenia uczestniczyła wicestarosta Zofia Witkowska będąca jednocześnie wiceprezesem Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat oraz prezes OCZ Zbigniew Kluczkowski, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. Całość koordynuje prezes Bezpiecznego Powiatu Barbara Szmaj-Szłapik.

Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat przekazuje serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji szkolenia dla dyrekcji szkoły podstawowej w Siedlikowie, firmy NTG oraz piekarni Aleksandra.