Walne Zgromadzenie Bezpiecznego Powiatu

15 września odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. Po przyjęciu sprawozdania z rocznej pracy Zarządu, sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej, które przedstawili kolejno: prezes Stowarzyszenia Zofia Witkowska, skarbnik Waldemar Kaźmierczak i przewodnicząca komisji Maria Gąsiorek, członkowie stowarzyszenia jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu Zarządowi absolutorium.
W związku z pandemią, aktywność członków Zarządu stowarzyszenia w 2020 roku została ograniczona, a większość spotkań odbywała się w trybie zdalnym. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie odbył się zaplanowany w Grabowie nad Prosną coroczny turniej edukacyjny dla szkół podstawowych. Mimo trudnych warunków stowarzyszenie prowadziło swoją działalność statutową. I tak między innymi Stowarzyszenie dofinansowało zakup samochodu w ramach funduszu wsparcia Policji (49.999 zł) , zakup zestawu pralniczo-suszącego oraz narzędzia uniwersalnego dla PSP (1000 zł) i zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Bukownica (1.000 zł).