AktualnościWszystkie

W styczniu przy OCZ ruszą poradnie specjalistyczne

Dobiega końca remont budynku byłej pralni w kompleksie budynków Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. W budynku, w którym od kwietnia tego roku mieści się pogotowie, kończy się remont pomieszczeń pod garaże dla karetek, a także pozostałej części obiektu, w której znajdą siedzibę poradnie specjalistyczne. W budynku byłej pralni, obok ratownictwa medycznego, powstaną gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, rejestracja, poczekalnia dla pacjentów oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne i socjalne.
Część budowlana inwestycji została zakończona do końca listopada, a w grudniu obiekt zostanie wyposażony  i umeblowany. Pod koniec miesiąca medycyna pracy, poradnia onkologiczna oraz poradnia reumatologiczna, mieszczące się obecnie przy ul. Przemysłowej, zostaną przeniesione do nowej siedziby i z początkiem stycznia rozpoczną działalność w gruntownie wyremontowanym obiekcie. W budynku byłej pralni szpitalnej zostanie zlokalizowana także nocna i świąteczna opieka medyczna – tzw. wieczorynka. Sukcesywnie, w miarę pozyskiwania lekarzy, będą też uruchamiane gabinety specjalistyczne, które będą pracować rotacyjnie.
W przyszłym roku zostanie zagospodarowany teren wokół kompleksu obiektów OCZ. Jak wyjaśnia prezes OCZ Marek Nowiński, planuje się wygospodarowanie kilkunastu miejsc parkingowych, zburzenie murowanego płotu od ulicy Piastowskiej oraz miejsca odpoczynku dla pacjentów.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content