AktualnościWszystkie

W skrócie – 8 maja

Dziś w południe odbyło się kolejne e-spotkanie radnych Rady Powiatu w Ostrzeszowie. Gośćmi posiedzenia była dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy Ewa Rycerska oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Powązka.

● Na dzisiaj w PUP złożono 2 645 wniosków o mikropożyczki, z których rozpatrzono 901, z czego 834 – sporządzono prawidłowo – zostały sfinansowane na kwotę 4.169.000 zł. Okres oczekiwania na pożyczkę – do 2 tygodni.
Wpłynęły też 62 wnioski od przedsiębiorców na 2.126.000 zł.
Wnioski będą realizowane w trybie ciągłym – zapewnia dyr. PUP Ewa Rycerska

● PUP w Ostrzeszowie nie odnotowuje gwałtownego wzrostu liczby bezrobotnych – na dzisiaj zarejestrowanych jest 1117 bezrobotnych.

● Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej jest stabilna – dwie placówki pracują w dwutygodniowym trybie turnusowym; po drugiej zmianie najprawdopodobniej domy pracować będą w tygodniowych zmianach.  W momencie zmiany załogi personel obejmujący dyżur zostanie przebadany na obecność koronawirusa.

● Domy Pomocy Społecznej otrzymują stałe wsparcie z zewnątrz – zarówno od Marszałka Województwa Wielkopolskiego, jak i Wojewody Wielkopolskiego – zapewnia dyrektor PCPR Bożena Powązka.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content