AktualnościWszystkie

W skrócie

7 maja odbyła się kolejna konferencja organizowana przez wojewodę z udziałem starostów wielkopolskich oraz wojewódzkich służb, inspekcji i straży.
Cotygodniowy raport złożyła dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej Jadwiga Kuczma-Napierała, a także szefowie policji, straży i WOT oraz kierownictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

● W Wielkopolsce odnotowano 1639 przypadków zachorowań na koronawirusa; zapadalność wynosi 47%, największą zauważa się w powiatach: krotoszyńskim, kaliskim i pleszewskim, jednak jak podkreśla Wojewódzka Inspektor Sanitarna, sytuacja się stabilizuje.

● Według danych Komendy Wojewódzkiej Policji kwarantanną objętych jest 10 tysięcy osób, których sytuacja jest stale monitorowana przez funkcjonariuszy policji.

● Nie ma sygnałów o wzroście liczby zachorowań po otwarciu centrów handlowych.

● 3100 razy interweniowali wielkopolscy strażacy w sprawach związanych z pandemią; w interwencjach uczestniczyło 10200 strażaków.

● 440 żołnierzy jest zaangażowanych w bezpośrednie działania związane z pandemią.

● Rozpoczęto masowe badania przesiewowe w Domach Pomocy Społecznej – zarówno wśród pracowników, jak i podopiecznych DPS. W pierwszej kolejności badania będą przeprowadzane w  Domach pomocy Społecznej, w których wprowadzono rotacyjny system pracy w momencie zmiany załogi.

● Warsztaty Terapii Zajęciowej pozostaną zamknięte do 24 maja.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content