AktualnościWszystkie

W skrócie – 30 kwietnia

Dzisiaj w południe odbyła się cotygodniowa, organizowana przez wojewodę, e-narada z udziałem starostów wielkopolskich oraz szefów służb, inspekcji i straży, którzy złożyli cotygodniowe raporty

● Z dniem dzisiejszym ze stanowiska odszedł Wojewódzki Inspektor Sanitarny gen. bryg., dr n. med. Andrzej Trybusz (złożył rezygnację), jego miejsce zajęła dotychczasowa zastępczyni – dr n. biol. Jadwiga Kuczma-Napierała.

● 120 łóżek dla chorych na koronawirusa znajduje się w szpitalu w Wolicy, 300 łóżek w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu, trwają uzgodnienia, gdzie powstanie kolejny szpital jednoimienny, chociaż w tej chwili, jak podkreśla wojewoda, sytuacja tego nie wymaga.

● Największą zapadalność na 10 tysięcy mieszkańców odnotowuje się w powiecie krotoszyńskim, następnie w powiatach:: kaliskim i pleszewskim. W Wielkopolsce do dziś odnotowano 1436 potwierdzonych przypadków koronawirusa,  najwięcej zachorowań – 168 – w powiecie kaliskim.

● Od najbliższego poniedziałku w Krotoszynie na tamtejszym targowisku zostanie uruchomione Centrum Testowe Covid-19 drive thru, w którym bez wychodzenia z samochodu, bezpłatnie będzie można poddać się testowi na koronawirusa. Jak zapowiada Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, podobne mobilne samochodowe punkty pobrań prób mają powstawać także w innych powiatach województwa.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content