AktualnościWszystkie

W skrócie – 24 kwietnia

Dzisiaj o 13 odbyło się cotygodniowe e-spotkanie wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego organizowane przez ostrzeszowskiego starostę. W spotkaniu uczestniczyła Powiatowa Inspektor Sanitarna Emilia Adamiak oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewa Rycerska.

● Tematem rozmów były kwestie  komunikacji PSEE i gmin oraz procedury związane ze składowaniem i odbiorem śmieci od osób pozostających w izolacji.

● Zofia Sroka Z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podkreśliła bardzo dobre zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej powiatu ostrzeszowskiego.

● Starosta podziękował wójtom i burmistrzom za wszystkie gesty w stosunku do Domów Pomocy Społecznej – cieszę się, że stanowimy jedną drużynę – podkreśla L. Janicki.

● Do dzisiaj do PUP w Ostrzeszowie wpłynęło 1200 wniosków o mikropożyczki na łączną wartość 6 mln zł; pracownicy PUP rejestrują 400 wniosków dziennie.

● Od maja ruszy kolejna forma pomocy dla przedsiębiorców – związana ze spadkiem obrotu firm. O tę formę pomocy będą mogli ubiegać się także mikroprzedsiębiorcy, ponieważ skorzystanie z pożyczki nie wyklucza korzystania z innych form wsparcia.

● Na dzisiaj w PUP Ostrzeszów zarejestrowanych jest 1079 osób bezrobotnych; stopa bezrobocia wynosi 4,3%; żadna z firm powiatu ostrzeszowskiego nie deklaruje zwolnień grupowych.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content