AktualnościWszystkie

W skrócie – 19 maja

● Dzisiaj przed południem odbyła się kolejna zwołana przez starostę e-narada dyrektorów Domów Pomocy Społecznej. Szefowie DPS-ów w Kochłowach, Kobylej Górze i Marszałkach złożyli informację o aktualnej sytuacji w kierowanych przez nich placówkach.

● W Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze 21 maja zakończy się trzeci turnus opieki nad mieszkańcami – tym razem tygodniowy. Dobrowolną profilaktyczną kwarantanną objętych jest 26 osób – pokojowe, opiekunki, pielęgniarki, terapeuci oraz pracownik techniczny, którzy opiekują się 156 mieszkańcami dwóch budynków w Kobylej Górze oraz domu w Myślniewie. Mieszkańcy są zadowoleni, a co najważniejsze bezpieczni – podkreśliła kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego w DPS w Kobylej Górze Aneta Łuczak.

● W Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z pracowników, cały personel (oprócz osób znajdujących w trakcie turnusowej opieki nad mieszkańcami) został objęty kwarantanną i pierwszy turnus musiał zostać wydłużony. Kwarantanną objętych jest 37 pracowników, jedna osoba z dodatnim wynikiem) przebywa w izolacji domowej. Załoga sprawująca stałą opiekę nad mieszkańcami od 1 maja niecierpliwie czeka na wyniki testów swoich zmienników, by mogła udać się do domów; testy wśród zmienników mają zostać przeprowadzone jutro.

● Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach jest dobra – ocenia dyrektor Rafał Jóźwiak. W domu przebywa 131 mieszkańców, wszyscy są zdrowi, za wyjątkiem jednej osoby, która ze względu na stan zdrowia przebywa w szpitalu. W DPS w Marszałkach jest 9 wolnych miejsc, jednak osoby, które mają skierowanie do placówki muszą najpierw zostać poddane testom na obecność koronawirusa.

● Wszystkie Domy Pomocy Społecznej są wyposażone w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji.

● Mobilną kabinę do dezynfekcji całego ciała dla personelu medycznego otrzyma Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia od posła Andrzeja Grzyba. Kabina stanie w siedzibie pogotowia ratunkowego i będzie służyć ratownikom medycznym.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content