AktualnościWszystkie

W skrócie – 17 kwietnia 2020

● dzisiaj rano DPS w Kobyle Górze przeszedł w turnusowy tryb pracy. Mimo, że do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia nie dotarły obiecane testy na koronawirusa dla załogi DPS, pracownicy postanowili poddać się dobrowolnej izolacji ze swoimi podopiecznymi. Od dzisiaj więc 28-osobowa załoga złożona z pielęgniarek, pokojowych i opiekunek zamknęła się ze 156 mieszkańcami, by ochronić ich przed zarażeniem. Każdy dzień zwłoki to duże ryzyko – podkreślały zgodnie przedstawicielki załogi podczas dzisiejszego e-spotkania ze starostą argumentując swoją decyzję poddania się dobrowolnej kwarantannie pomimo braku testów. Powiatowy Inspektor Sanitarny Emilia Adamiak podziela zdanie załogi DPS, podkreślając, że nie ma konieczności przeprowadzenia profilaktycznych testów. To najlepsze rozwiązanie z możliwych – podkreślił starosta przekazując personelowi DPS wyrazy szacunku i najwyższego uznania wobec ich decyzji o podjęciu kontrolowanej kwarantanny w trosce o zdrowie i życie swoich podopiecznych.

● dziś w południe odbyło się kolejne e-spotkanie wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego z ostrzeszowskim starostą. Gośćmi spotkania byli komendanci PSP i KPP: Piotr Mazurkiewicz i Andrzej Haraś oraz zastępca powiatowego inspektora weterynarii – Marek Zwiernik.

● o godzinie 14 odbyła się wideokonferencja starostów województwa wielkopolskiego z wojewodą Łukaszem Mikołajczykiem oraz Minister  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleną Maląg. Spotkanie zdominowały kwestie związane z realizacją założeń tarczy antykryzysowej (minister zapewniła, że środki na ten cel dla Powiatowych Urzędów Pracy są wystarczające) oraz z bezpieczeństwem mieszkańców Domów Pomocy Społecznej (potwierdza się, że wprowadzony w DPS w Kobylej Górze model turnusowy jest jednym z optymalnych rozwiązań w obecnej sytuacji).

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content