AktualnościWszystkie

Viva! Wielkopolski Senior dla Mieczysławy Pierzchalskiej-Bukiewicz

Ostrzeszowianka Mieczysława Pierzchalska-Bukiewicz zdobyła honorowy tytuł Viva! Wielkopolski Senior za szczególną aktywność na rzecz osób starszych w regionie.

Ostrzeszowianka Mieczysława Pierzchalska-Bukiewicz zdobyła honorowy tytuł Viva! Wielkopolski Senior za szczególną aktywność na rzecz osób starszych w regionie. Konkurs dla wybitnych seniorów działających na rzecz swoich rówieśników ogłosił w sierpniu tego roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego, uroczyste wręczenie statuetek nastąpiło 19 października podczas inauguracji Targów VIVA Seniorzy w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!!!
Kandydaturę Mieczysławy Pierzchalskiej-Bukiewicz działającej od wielu lat w stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrzeszowie, zgłosiły do konkursu władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego.
Mieczysława Pierzchalska-Bukiewicz w roku 2017 aktywnie uczestniczyła w życiu lokalnym mieszkańców miasta i gminy Ostrzeszów. Była inicjatorką i organizatorką wielu przedsięwzięć adresowanych do seniorów – spotkań, koncertów, imprez okolicznościowych, czy wycieczek. Ważnym aspektem jej aktywności jest podejmowanie działań na rzecz koleżeńskiej solidarności. Cotygodniowe spotkania w Uniwersytecie III Wieku oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej dają seniorom możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym, a także stwarzają szansę na zawieranie nowych znajomości i rozwijanie więzi międzyludzkich. Mając na uwadze rozwój umysłowy i intelektualny starszych mieszkańców Ostrzeszowa, Mieczysława Pierzchalska-Bukiewicz prowadzi cykliczne zajęcia dla dwóch sekcji Uniwersytetu trzeciego Wieku – scrabble i dyskusyjnej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content