VIII Dzień Dawcy Szpiku – podsumowanie

110 osób dołączyło do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego – to efekt akcji zorganizowanej przez wszystkie ostrzeszowskie szkoły ponadpodstawowe. Dzień Dawcy Szpiku pod patronatem starosty ostrzeszowskiego zorganizowano już po raz ósmy. W zastępstwie starosty, który nie mógł osobiście uczestniczyć w akcji, do szkół prowadzących akcję udała się wicestarosta Zofia Witkowska, by podziękować wolontariuszom, dyrektorom szkół oraz organizatorkom przedsięwzięcia: Katarzynie Dembskiej-Płonce i Ewie Karwackiej (ZS nr 2), Dorocie Pilarskiej (ZS nr 1) i Annie Mamys i Małgorzacie Andrzejewskiej (ILO).
W sumie dzięki Dniom Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie, baza potencjalnych dawców w Polsce zwiększyła się o 1079 osób! 10 z nich zostało dawcami rzeczywistymi.
Ósmemu Dniu Dawcy Szpiku towarzyszył konkurs plastyczny „Podziel się życiem” oraz spotkanie edukacyjne dla pełnoletniej młodzieży powiatu ostrzeszowskiego, o czym informowaliśmy wcześniej na łamach Aktualności.