Uroczyste podsumowanie praktyk zagranicznych w ZS nr 2

Zespół Szkół nr 2 w Ostrzeszowie uroczyście podsumował zagraniczne praktyki zawodowe, które zrealizowano w roku szkolnym 2018/2019 w ramach projektu „Europejska mobilność uczniów ZS nr 2 w Ostrzeszowie – nowe umiejętności, nowe doświadczenia”. Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany w ramach programu operacyjnego Wiedza, Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+. Na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 51 uczestników zagranicznych mobilności w obecności zaproszonych gości i społeczności szkolnej otrzymało certyfikaty i dokumenty Europass Mobilność potwierdzające zdobyte w trakcie praktyk doświadczenie zawodowe i nowe umiejętności.
Po apelu odbyło się oficjalne podsumowanie działań projektowych z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, Rady Rodziców, lokalnych przedsiębiorców, zaproszonych gości i uczniów klas młodszych, na którym uczestnicy projektu dzielili się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą. Była to doskonała okazja do pochwalenia się przez uczestników efektami projektu i prezentacji nabytych umiejętności. Praktykanci odpowiadali o swoich wrażeniach związanych z pracą w Anglii, Niemczech, Czechach i Hiszpanii. Spotkanie uświetniały przygotowane przez uczestników prezentacje multimedialne i filmy dokumentujące pobyt uczniów na zagranicznych praktykach. Koordynatorką projektu jest Ewelina Ulichnowska-Kosik.