AktualnościWszystkie

Uroczysta sesja Rady Powiatu

LXIII sesja Rady Powiatu była sesją uroczystą – samorząd powiatu uhonorował pośmiertnie doruchowskiego lekarza Edmunda Kuśmidra tytułem „Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego”.

Akt nadania tytułu żonie Edmunda Kuśmidra – Elżbiecie – wręczył przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski wraz ze starostą Lechem Janickim w obecności rodziny i przyjaciół doktora, radnych Rady Powiatu oraz przedstawicieli samorządów wszystkich gmin powiatu ostrzeszowskiego.

LXIII sesję Rady Powiatu uświetnił występ chóru I Liceum Ogólnokształcącego im. Marrii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie pod dyrekcją Stanisława Sztukowskiego.

Przypomnijmy, wniosek o nadanie tytułu do Rady Powiatu złożyła w marcu tego roku wójt Doruchowa Urszula Kowalińska. Kapituła Tytułu, w której zgodnie z regulaminem przyznawania tytułu zasiada przewodniczący rady powiatu, starosta, członek zarządu powiatu oraz przewodniczący komisji stałych rady powiatu, oceniła wniosek pozytywnie i skierowała go pod obrady Rady Powiatu, która na XLI sesji (30 czerwca) w formie uchwały, jednogłośnie zdecydowała oficjalnie o nadaniu honorowego tytułu.

Edmund Kuśmider pracował w Doruchowie jako lekarz od 1980 roku; pełnił funkcję kierownika tamtejszego Gminnego Ośrodka Zdrowia i pracował jako lekarz w ostrzeszowskim szpitalu. Jak podkreślają współpracownicy oraz pacjenci doktora, był on nieprzeciętnym lekarzem. Jego szczególnym darem była łatwość nawiązywania kontaktu z pacjentami. Potrafił stworzyć dobrą i ciepłą atmosferę wśród współpracowników. Wypełniając misję ratowania zdrowia i życia nie zważał na godziny pracy. Nigdy nie odmówił swoim pacjentom pomocy. Jego trafne diagnozy  wielu ludziom i naszym najbliższym uratowały życie.  Poświęcił całe swoje życie na niesienie pomocy ciężko chorym ludziom, dotkniętym nieszczęściem i starał się ulżyć ich cierpieniu – przywrócić radość i uśmiech.

Żył dla innych, zawsze wyciągał pomocną dłoń, zawsze można było liczyć na jego wsparcie – podkreślała Wójt Urszula Kowalińska we wniosku o nadanie tytułu.

Praca zawodowa i działania na rzecz lokalnej społeczności Edmunda Kuśmidra zostały docenione przez doruchowski samorząd. W uznaniu zasług i wkładu w rozwój gminy, Uchwałą nr XXVI/177/2013 Rady Gminy w Doruchowie z dnia 26 kwietnia 2013 roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Gminy Doruchów”.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content