Uczcili Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

W 104 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego oraz miasta i gminy Ostrzeszów, a także kombatanci i przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej oraz innych organizacji społeczno-politycznych złożyli wiązanki kwiatów pod obeliskiem ku czci Powstańców Wielkopolskich na ostrzeszowskim cmentarzu. W imieniu samorządu powiatu ostrzeszowskiego hołd powstańcom oddał starosta ostrzeszowski Lech Janicki wraz z członkiem Zarządu Powiatu Adamem Mickiewiczem.

Dzień wybuchu powstania wielkopolskiego – 27 grudnia – w październiku ubiegłego roku został ustanowiony przez Sejm RP Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Rada Powiatu w Ostrzeszowie poparła inicjatywę ustanowienia tego święta podejmując w lipcu ubiegłego roku specjalne stanowisko. Pomysłodawcą inicjatywy było Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918–1919, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Fundacja Zakłady Kórnickie i Muzeum Narodowe w Poznaniu.