AktualnościWszystkie

Ty jesteś Europą – konkurs

7 grudnia 2022 r. Punkt EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim organizuje jedenastą edycję Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Ty jesteś Europą!”.

Celem Konkursu jest inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską, przybliżanie wiedzy o krajach Unii Europejskiej, uświadamianie młodzieży jej roli w zjednoczonej Europie, kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki europejskiej, wzmacnianie poczucia tożsamości europejskiej.

Konkurs dotyczyć będzie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności realizacji polityki „Europejskiego Zielonego Ładu”.

Nasz konkurs to największa inicjatywa tego typu w regionie południowej Wielkopolski. Tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej została objęta matronatem honorowym przez posłankę do Parlamentu Europejskiego – Panią Sylwię Spurek – wyjaśnia Ewelina Górna-Małolepsza z EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski.

Konkurs odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Poznańskiej 43 w Ostrowie Wielkopolskim. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego, których nazwiska zostaną zamieszczone na formularzu zgłoszeniowym (załącznik nr 1 do regulaminu), przesłanym w terminie do  2 grudnia br. przez placówkę szkolną. Każda ze szkół może oddelegować do udziału w konkursie maksymalnie 10 uczniów. O zakwalifikowaniu do udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń (liczba miejsc jest ograniczona).

W tej edycji konkursu zwycięzcy otrzymają następujące nagrody:

• I miejsce: voucher o wartości 1 000 zł brutto

• II miejsce: voucher o wartości 700 zł brutto

• III miejsce: voucher o wartości 500 zł brutto.

Voucher może zostać wykorzystany na zakup nagrody rzeczowej w postaci np. sprzętu sportowego, elektronicznego, AGD, itp. zaproponowanego przez zwycięzcę po uzgodnieniu z rganizatorem konkursu.

Siedem wyróżnionych osób otrzyma: powerbanki oraz gadżety i publikacje.

Szczegółowe informacje:

https://europedirect-ostrowwielkopolski.ctiw.pl/index.php/aktualnosci/191-xi-konkurs-wiedzy-o-unii-europejskiej-ty-jestes-europa?fbclid=IwAR3-bTNA7EPkiHN-7arpg-dVRuWvt9Bfmf6u7D31wfK9wR7NxGBFC6QO78E

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content