Trzy przedsiębiorstwa powiatu nagrodzone HIT-em 2019!

Uroczyste ogłoszenie wyników 25 edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej za nami. Jubileuszowa gala odbyła się 28 lutego w Hotelu Andersia Tower w Poznaniu. Ideą konkursu jest wyłonienie, uhonorowanie i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych. Uczestniczą w nim samorządy terytorialne, zwłaszcza zaś starostwa powiatowe.
Kapitułę konkursu tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo  zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych efektów.
Nagrodami są akty nadania tytułów HIT oraz statuetki. Laureaci otrzymują prawo do wykorzystywania  tych symboli w obiegu gospodarczym oraz prawo do promocyjnego wykorzystywania  zastrzeżonego znaku graficznego HIT. We wszystkich dotychczas rozegranych edycjach konkursu w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim uczestniczyło blisko 2 tysiące firm, urzędów, instytucji i stowarzyszeń.
Do finału tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowano 88 podmiotów  spełniających wymagania regulaminowe.
Laureatami  z terenu powiatu ostrzeszowskiego zostali:
– TRASKO-Inwest Sp. z o.o. w Ostrzeszowie – firma otrzymała tytuł Dysprozowy HIT 2019-USŁUGA  ROKU – za  najwyższą jakość usług budowlanych na przykładzie realizacji inwestycji budowy zespołu hal produkcyjnych EKOOKNA w Kornicach k. Raciborza,
 – PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o. w Ostrzeszowie – otrzymało tytuł Palladowy HIT 2019 – DZIAŁANIA ORGANIZACYJNE ROKU – za zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki i przedsiębiorstwa w zakresie produkcji wysokiej jakości elementów i detali metalowych,
– Gospodarstwo Rolne Zdzisław Serafin w Hetmanowie – GOSPODARSTWO ROLNE ROKU – Rubinowy HIT 2019 – za modelowe gospodarstwo rolne o specjalności chowu i hodowli drobiu.
Hitowy wieczór uświetnił występ Joanny Aleksandrowicz z zespołem instrumentalnym, a gościem specjalnym była znana wokalistka Anna Wyszkoni.
Naszym przedsiębiorcom towarzyszyła wicestarosta Zofia Witkowska oraz zastępca kierownika Wydziału Oświaty Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie Ludmiła Cieślarczyk, która postanowieniem Rady Programowej Instytutu Certyfikacji i Jakości GSHR została uhonorowana Jubileuszową Odznaką 25-lecia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów.