AktualnościWszystkie

Trwają badania test and go

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Ostrzeszowie ruszyły badania na obecność koronawirusa w formie drive-thru. Badania organizowane wspólnie przez wojewodę, Wojska Obrony Terytorialnej, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz samorząd miejski i powiatowy, odbywać się będą do godziny 19:00. Jutro będzie podobnie. Przewiduje się, że z nieodpłatnych badań skorzystać może nawet 600 mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. Dzisiaj o godzinie 11:00 Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów zorganizował konferencję prasową, na którą zaproszono lokalne media. Z możliwości spotkania z organizatorami akcji skorzystały „Nasze Strony Ostrzeszowskie” i portal internetowy i telewizja Ostrzeszówinfo, radio Eska oraz „Czas Ostrzeszowski”.
Jak podkreślił starosta ostrzeszowski Lech Janicki, badanie jest całkowicie bezpieczne – osoby poddające się testom wymazowym nie wychodzą z samochodu. Po badanu pojazd jest myty i odkażany.
Burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak zapewniał, że osobom niezmotoryzowanym, które chciałyby poddać się badaniu, pomocą służy Straż Miejska.
Jak już informowaliśmy, badanie jest możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod numerem telefonu: 61 656 80 75 w godzinach od 8:00 do 16:00.
Jak mówi Powiatowa Inspektor Sanitarna Emilia Adamiak, dziś do godziny 11 na badania zarejestrowało się ponad 200 osób.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content