Trwają badania test and go

Dziś o godzinie 10:00 w Ostrzeszowie ruszy drugi dzień badań na obecność koronawirusa w formie drive-thru. Badania organizowane wspólnie przez wojewodę, Wojska Obrony Terytorialnej, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz samorząd miejski i powiatowy, odbywać się będą do godziny 19:00.
Jak już informowaliśmy, badanie jest możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod numerem telefonu: 61 656 80 75 w godzinach od 8:00 do 16:00.
 Tym razem jednak w centrum pobrań zostaną uruchomione stanowiska zarówno dla zmotoryzowanych, jak i dla pieszych. Mieszkańcom, którzy będą chcieli poddać się badaniom, ale np. ze względu na wiek nie będą mogli dotrzeć na ulicę Kąpielową, pomoże Straż Miejska, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr tel.: 607 245 446.
Osoby zmotoryzowane, które będą chciały skorzystać z szybszej ścieżki – dla pieszych – będą mogły pozostawić pojazdy na parkingach wokół kąpieliska i przy ZEC.
Starosta ostrzeszowski zachęca mieszkańców powiatu do skorzystania z możliwości poddania się bezpłatnym badaniom.