AktualnościWszystkie

TPZO zaprasza

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do włączenia się w działalność stowarzyszenia. Poniżej prezentujemy list prezesa TPZO Bohdana Ogrodowskiego do mieszkańców.

Drodzy Przyjaciele – Mieszkańcy Ziemi Ostrzeszowskiej,
wśród wielu organizacji społecznych istnieje organizacja szczególnego znaczenia – Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej.
Szeregi Towarzystwa są otwarte dla wszystkich, którzy pragną wzbogacać wiedzę o historii naszej małej ojczyzny i upowszechniać informacje o dokonaniach wybitnych mieszkańców naszej ziemi żyjących w minionym okresie jak i działających współcześnie. Czas  bowiem zaciera ślady ludzkich działań i czynów godnych zapamiętania. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej, którzy działają na naszym terenie a także daleko poza Ostrzeszowem – tam, gdzie obecnie mieszkają – starają się zachować pamięć o ludziach, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju Ostrzeszowa i okolic. Działalność członków Towarzystwa nie skupia się tylko na upowszechnieniu historii naszej ziemi lecz także na wzbogaceniu oferty gospodarczej, kulturalnej, oświatowej, społecznej obecnych czasów.
Zachęcamy wszystkich, szczególnie młode pokolenie, do włączenia się do prac towarzystwa do tworzenia warunków rozwoju osobistego i wspólnotowego, aby wzorem swych poprzedników nie szczędzili wysiłków do uczynienia swego miejsca zasobnym gospodarczo i społecznie.
Każde działanie, gromadzenie pamiątek z historii ziemi ostrzeszowskiej, dokumentowanie wydarzeń współczesnych, tworzenie biogramów zasłużonych postaci, jest działaniem, którym pomagamy w pracy ostrzeszowskich historyków. Jest również wyrazem patriotyzmu współczesnego pokolenia. Prace członków Towarzystwa są dokumentowane i publikowane.
Spotykamy się w czwartki od godziny 9.00 do 11.00 w budynku byłej Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Zamkowej 29 (parter).

Prezes TPZO Bohdan Ogrodowski

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content