WszystkieZapowiedzi wydarzeń

Teatr w małym mieście

Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza do Parku im. Jana Pawła II na 2 spektakle w ramach projektu Teatr w małym mieście.

Najmłodsi będą mogli obejrzeć „Polowanie na motyle” w wykonaniu Teatru Łata i Teatru Gili Gili z Poznania, a dorośli „Czas wilka” w wykonaniu Teatru Ewolucji Cienia.

 „Polowanie na motyle”
Artyści chcą w lekki i zabawny sposób, wcielając się w rolę ogrodowych krasnali,  opowiedzieć dzieciom o szacunku do naturalnego środowiska i życia owadów. Jedną z form przekazu będą ogromne formy (lalki) owadów, które wzbogacą sferę wizualną przedstawienia, tak ważną dla młodego odbiorcy.

„Czas wilka”
Spektakl będący artystycznym głosem przeciwko wojnie. Dotyka problemu nakręcającej się spirali nienawiści i wskazuje niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek – wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. „Czas Wilka” jest metaforą i swego rodzaju ostrzeżeniem. To spektakl widowiskowy, piękny w obrazie, a zarazem przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku. Jego atutem jest też pozawerbalna narracja, prowadzona przy pomocy obrazu i ruchu, co sprawia, że spektakl jest zrozumiały w każdym zakątku świata.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content