AktualnościWszystkie

Szukamy rodzin zastępczych!

Rodzina zastępcza jest formą opieki nad dzieckiem częściowo lub całkowicie pozbawionym opieki rodzicielskiej, zapewniającą mu dorastanie w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Jest alternatywą dla domów dziecka, zapewniającą dziecku właściwe warunki rozwoju.

Dzięki regulacjom prawnym opieka zastępcza to już nie tylko misja i wyraz dobroci serca, ale być może szlachetny i kreatywny zawód świata. Powiatowe Centrum oferuje kompleksowe wsparcie dla rodzin zastępczych – od momentu rekrutacji chętnych do zawodu opiekuna zastępczego, poprzez pomoc w codziennej pracy z dziećmi, aż po spotkania z psychologami, itp.

Opieka zastępcza to ciężka praca, niełatwa, ale dająca ogromne poczucie spełnienia i satysfakcji. Dzieci trafiające do rodzin zastępczych zwykle dużo przeszły, często brakuje im prawidłowych wzorców, ponieważ wiele z nich urodziło się i wychowywało w rodzinach, które z różnych przyczyn nie mogły lub nie umiały im tego dać. Szansą na przyszłość jest dla nich przebywanie w otoczeniu pełnym akceptacji, szacunku oraz fachowej opieki. Rodzina zastępcza to sposób na ich swoistą uczuciową odbudowę oraz odzyskanie równowagi i poczucia bezpieczeństwa – podkreśla PCPR.

W związku z tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie ogłasza nabór na szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Chętnych zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 do siedziby Centrum, Dział Pomocy Dziecku i Rodzinie i Zespół ds. Pieczy Zastępczej I piętro, pokój nr 22 i 23.

Serdecznie zapraszamy

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content