Szpital od nowa – odnowa szpitala

„Szpital od nowa – odnowa szpitala. Zmiany w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia” – to temat briefingu prasowego, jaki 19 maja odbył się w Starostwie Powiatowym.
Dziennikarzy tygodników: „Twój Pulsu Tygodnia”, „Nasze Strony Ostrzeszowskie” i „Czas Ostrzeszowski”, a także radia SUDi radia ESKA, telewizji kablowej Proart oraz portalu internetowego i telewizji OstrzeszowInfo, przywitał Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki. Przedstawiciele mediów wysłuchali informacji prezes Magdaleny Puziewicz-Karpiak, na temat funkcjonowania szpitala w dobie SARS-CoV-2 oraz zmian, jakie zaszły w szpitalu w ciągu ostatnich 9 miesięcy w obrębie oddziałów pediatrycznego oraz ginekologiczno-położniczego, informacji dyrektora ds. medycznych Jarosława Iwaszkiewicza oraz pełnomocnika starosty ds. szczepień Aleksandry Muchy.

• Świadczenie podstawowych usług na przyzwoitym poziomie oraz zapewnienie dostępności do usług medycznych – to najważniejsze zadanie OCZ – podkreślił starosta Lech Janicki
  • Największy nacisk OCZ kładzie na pracę zespołową; tylko razem możemy osiągnąć wyznaczone cele – podkreśliła prezes Magdalena Puziewicz-Karpiak
  • Jako szpital jednoimienny ostrzeszowski szpital funkcjonował od listopada 2020 roku; w szczytowym momencie dysponował 84 łóżkami covidowymi; do 14 czerwca placówka zostanie całkowicie „odmrożona”:

– od 19 do 21 maja OCZ będzie realizował świadczenia związane z covid mając 40 łóżek covidowych, w tym 6 respiratorowych,
– 19 maja nastąpi odmrożenie oddziału wewnętrznego,
– od 22 maja do 13 czerwca kiczba łóżek covidowych zostanie zredukowana do 33,
– od 14 czerwca w OCZ będą funkcjonować 4 podstawowe oddziały: wewnętrzny, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy oraz noworodkowy, a także Zakład Opiekuńczo Leczniczy i Odział Medycyny Paliatywnej.

• Przy OCZ powstała poradnia pediatryczna ukierunkowana na leczenie zaburzeń odżywiania u dzieci.
  • Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia realizuje program współpracy z przedszkolami.
  • W powiecie ostrzeszowskim działają 2 punkty szczepień powszechnych prowadzone przez Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia: w Ostrzeszowie oraz w Grabowie nad Prosną. Jak informuje dyr. medyczny OCZ Jarosław Iwaszkiewicz, od początku roku zaszczepiono 4.390 osób, w tym 1704 dwoma dawkami. Wśród osób zaszczepionych dominują kobiety (2611); najliczniejszą grupą są osoby w wieku 60-70 lat.
  • Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia ma nowe logo, nowe hasło oraz nowe kolory.