Szkolnictwo zawodowe na ziemi ostrzeszowskiej – konferencja w ZS nr 1

Jubileusz stulecia istnienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie zainspirował dyrekcję i nauczycieli szkoły do zorganizowania konferencji  pt. „Szkolnictwo zawodowe na ziemi ostrzeszowskiej – przeszłość – teraźniejszość – przyszłość”, bo jak podkreślają organizatorzy, jubileusz nie dotyczy tylko szkoły, ale szkolnictwa zawodowego w naszym rejonie w ogóle.

Szkolnictwo zawodowe w historii Zespołu Szkół nr 1 – to temat wystąpienia wicedyrektor ZS nr 1 Danuty Dominik, o strukturze kształcenia zawodowego w powiecie ostrzeszowskim mówiła Dagmara Krajewska z wydziału oświaty starostwa powiatowego, rozwijanie umiejętności zawodowych zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie we współpracy z podmiotami wspierającymi edukację – to temat prelekcji wizytator z kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu Beaty Wawszczak, ostatni wykład – dyrektor Centrum Wspierania Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu Magdaleny Nowickiej – dotyczył oczekiwań rynku pracy wobec kształcenia zawodowego. Konferencję zakończyła dyskusja panelowa.

Z zaproszenia Zespołu Szkół nr 1 na konferencję, która odbyła się 23 maja w auli ZS n r1, skorzystali przedstawiciele placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych powiatu, doradcy zawodowi, oraz osoby ze sfery biznesu i rzemiosła.

Szkolnictwo zawodowe w naszym powiecie jest silnie osadzone w środowisku, a Zespół Szkół to mocna marka, to wielospecjalistyczna nowoczesna szkoła podejmująca wyzwania współczesnego świata – podkreślił na konferencji starosta ostrzeszowski Lech Janicki.