#SZCZEPIMYSIĘ – zachęcamy do szczepień przeciwko SARS-CoV-2

W związku z procesem wdrażania Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 Starosta Ostrzeszowski zorganizował otwartą minikonferencję z udziałem prezes OCZ Magdaleny Puziewicz-Karpiak, dyrektora dr. Medycznych OCZ Jarosława Iwaszkiewicza oraz zastępcy kierownik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego ds. zdrowia Marii Gąsiorek. Konferencję można obejrzeć na stronie www.powiatostrzeszowski oraz na oficjalnym profilu powiatu na Facebooku.

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia jest miejscem, w którym będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi najpierw seniorzy, a później kolejne grupy wiekowe mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. Nasz przekaz jest jasny: zapraszamy Państwa bardzo gorąco do szczepień. Mamy dziś narzędzia, aby zwalczyć wirusa, a więc walczmy razem – szczepmy się. (…) Jesteśmy przekonani, że możemy Państwu pomóc, dajcie nam tylko sygnał – do kogo i gdzie mamy dojechać – podkreślała na konferencji prezes OCZ.

W Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia zostało wskazane jako szpital węzłowy, w którym będą wykonywane szczepienia. 15 stycznia rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla seniorów. Rejestrować się można od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 pod numerami telefonu: 576 657 168 oraz 576 651 201. Szczepionki przeciwko koronawirusowi są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne. (…) Szczepienia to najskuteczniejsza, sięgająca prawie 95% forma ochrony przed wirusem – zauważa dyr. ds. medycznych OCZ dr Jarosław Iwaszkiewicz.

Sprawdź również