AktualnościWszystkie

Szatnia na medal

Ponad 60 tysięcy złotych otrzyma powiat ostrzeszowski na modernizację pomieszczeń szatni i sanitariatów w Zespole Szkół nr 1. Dzisiaj nastąpiło uroczyste podpisanie umowy – w imieniu samorządu województwa wielkopolskiego dokument podpisała członek Zarządu Województwa Marzena Wodzińska oraz ostrzeszowski starosta Lech Janicki i wicestarosta Zofia Witkowska.
Środki otrzymane w ramach programu „Szatnia na medal” wraz z sześćdziesięcioma tysiącami pochodzącymi z budżetu powiatu zostaną przeznaczone na gruntowną modernizację szatni i sanitariatów przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.
Inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę funkcjonalności oraz zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego uzytkowników. Modernizacji zostaną poddane 4 szatnie wraz z sanitariatami – planuje się powiekszenie szatni i liczby toalet. Co istotne, w pracowniach szkolnych powstanie projekt/wizualizacja przedsięwzięcia oraz wstępny kosztorys, a w szkolnych warsztatach stolarskich – meble do modernizowanych szatni.
Jak podkreśla zatępca kierownika Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Ludmiła Cieślarczyk, z efektów programu „Szatnia na medal” skorzystają zarówno uczniowie szkoły w czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, jak i kluby sportowe. Zespoł Szkół nr 1 ma w tej chwili 4 oddziały sportowe, które mają w programie 3 godziny lekcji wychowania fizycznego i 7 godzin zajęć sportowych w tygodniu.
Projekt remontu i modernizacji szatni i toalet przy Zespole Szkół nr 1 opracował Wydział Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego we współpracy z dyrekcją szkoły.
Jak wyjaśnia wicemarszałek Marzena Wodzińska, na tegoroczną (drugą) edycję programu „Szatnia na medal”, mającego na celu poprawę i rozwój infrastruktury sportowej, samorząd województwa wielkopolskiego przeznaczył 4 miliony złotych. Do postępowania konkursowego wpłynęło 75 wniosków, w tym 59 na zadania remontowe i 16 na zadania inwestycyjne.
Umowy między Urzędem Marszałkowskim, a powiatem ostrzeszowskim oraz gminą Zduny podpisano dzisiaj przed południem w sali konferencyjnej urzędu miejskiego w Ostrzeszowie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content