AktualnościWszystkie

Szachiści uczcili Święto Niepodległości

53 szachistów zmierzyło się w Turnieju Szachowym z Okazji Święta Niepodległości, jaki odbył się wczoraj (4 listopada) w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie.

53 szachistów zmierzyło się w Turnieju Szachowym z Okazji Święta Niepodległości, jaki odbył się wczoraj (4 listopada) w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie.
Turniej miał charakter otwarty – mogli w nim brać udział wszyscy zawodnicy (dorośli i dzieci) znający zasady gry w szachy, bez względu na przynależność klubową i poziom gry. Rozgrywki prowadzono systemem szwajcarskim: 7 rund, 2×15 min. W tym systemie z gry nikt nie odpada – zarówno wygrani, jak i przegrani grają do końca turnieju – wyjaśnia organizator imprezy Maciej Janiszewski.
Organizatorami zawodów oprócz Macieja Janiszewskiego były pasjonatki szachów: Renata Pokusa i Dorota Pokusa oraz Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. Obsługę sędziowską zapewniał Maciej Sroczyński – Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz – Maciej Sroczyński.
Oto wyniki

 1. Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.)
 2. Michał Wiśniewski (Strzelec Strzelce Opolskie)
 3. Jerzy Kot (Husaria Biesiekierz)
 4. Filip Cukrowski (RWP Okucia Budowlane Łódź)
 5. Oskar Włodarczk (OTSz)
 6. Maciej Chmielarz (OTSz)

Najlepsza kobieta:

 1. Gabriela Pieczewska (OTSz)

Najlepszy senior 65+

 1. Jerzy Kot
 2. Stanisław Piasecki (Ostrów Wlkp.)
 3. Bernard Jakubiak (Ostrzeszów)

Najlepszy juniorzy do lat 18

1.Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz)

 1. Kacper Racławicki (Rodło Opole)
 2. Kamil Grzesiek (Ostrów Wlkp.)

Najlepsza juniorka do lat 18:

 1. Gabriela Pieczewska (OTSz)

Zawody organizowane w celu uczczenia obchodów Święta Niepodległości były także okazją do uhonorowania Sławomira Krasowskiego – najlepszego ostrzeszowskiego szachisty, popularyzatora gry w szachy w powiecie ostrzeszowskim, który obchodzi 80 urodziny. To doniosłe wydarzenie, gdy jubileusz obchodzi tak niezwykły człowiek – zasłużony pedagog i wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży, trener, sportowiec, swoim przykładem pokazujący, jak ważna jest równowaga ciała, ducha i umysłu. Wśród wielu pasji Szanownego Jubilata istotne miejsce zajmują szachy – królewska gra, która zgromadziła nas na Turnieju Szachowym z okazji Święta Niepodległości – podkreśla starosta ostrzeszowski Lech Janicki.

Turniejowi towarzyszyła miniwystawa zabytkowych akcesoriów szachowych, na której przesntowano między innymi  ponadstuletnie szachy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content