Sytuacja COVID-owa w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia

Ostrzeszowski szpital dysponuje 51 łóżkami COVID-owymi, w tym 5 respiratorowymi. W ostatnim czasie z Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu do OCZ docierają sygnały o konieczności zwiększenia liczby łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem do 84, co wiązałoby się z ograniczeniem liczby czynnych oddziałów szpitalnych. Starosta Ostrzeszowski jest w stałym kontakcie z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia i prowadzi rozmowy w tej sprawie z dyrektor WOW NFZ Agnieszką Pachciarz. Do tej pory dzięki staraniom Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz samorządu powiatowego udało się zachować wszystkie oddziały szpitala; Z panią prezes OCZ Magdaleną Puziewicz-Karpiak robimy wszystko by tak pozostało; czy to się powiedzie – nie wiadomo; wszystko zależy od tego jak rozwinie się sytuacja epidemiczna i o tego, jakie decyzje podejmie NFZ – podkreśla starosta Lech Janicki.

Sprawdź również