Święto Narodowe 3 maja – bądźmy jednością!

Plenerowa msza w intencji ojczyzny była głównym elementem obchodów Narodowego Święta 3 Maja w Ostrzeszowie. Mszę odprawiono przy figurze Matki Bożej na skwerze przy zbiegu ulic Tadeusza Kościuszki, gen. Władysława Sikorskiego i Sportowej.

W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji społeczno-politycznych, powiatowych służb, inspekcji i straży, młodzież szkolna, harcerze i mieszkańcy Ostrzeszowa. W imieniu samorządu powiatowego w uroczystości wzięła udział wicestarosta Zofia Witkowska, a w imieniu samorządu miasta i gminy Ostrzeszów burmistrz Patryk Jędrowiak oraz przewodnicząca rady miejskiej Beata Calińska. W mszy uczestniczył także poseł do Sejmu RP Andrzej Grzyb oraz przedstawiciele biura poselskiego posłanki Katarzyny Sójki.

Najważniejsze, żebyśmy byli jednością! Nie musimy myśleć tak samo, ale bądźmy jednością – podkreślił na zakończenie mszy w intencji ojczyzny proboszcz parafii farnej ks. prałat Leszek Szkopek.