AktualnościWszystkie

Sukces uczniów Zespołu Szkół nr 2

Drużyna Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie zdobyła
I miejsce w konkursie V Testu Wiedzy o Poznańskim Czerwcu 1956.

Poniżej – relacja opiekuna drużyny Beaty Binkowskiej.

Tegoroczna edycja konkursu, została podzielona na dwa etapy. Pierwszy odbył się 23 maja. Na jego podstawie zakwalifikowano uczniów z sześciu szkół ponadpodstawowych: z Poznania, Kórnika, Marszewa i Ostrzeszowa. Drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie, w składzie: Maja Aksamska, Franciszek Jędrzejak, Mateusz Smorawski uzyskała bardzo dobry wynik, odpowiadając poprawnie na 92,5% pytań.

W ramach przygotowań do kolejnego etapu, 16 czerwca uczniowie udali się do Poznania, aby zwiedzić Muzeum Powstania Poznańskiego- Czerwiec 1956, przejść ulicami miasta, w którym te wydarzenia miały miejsce i poczuć atmosferę tamtych dni. Uczniowie odczuwali dużą satysfakcję rozpoznając w nazwach ulic postacie związane z tamtymi wydarzeniami. – podkreśla opiekun drużyny ZS nr 2 Beata Binkowska.

20 czerwca odbył się II etap konkursu, na którym pojawili się również uczestnicy Czerwca 1956. Konkurs składał się z czterech części, a w każdej z nich uczestnicy odpowiadali na 10 pytań.

Poziom wiedzy uczestników był wyjątkowo wysoki i każdy z trzyosobowych zespołów świetnie opanował wiedzę o historii Polski i Poznania po 1945 roku oraz o przyczynach, przebiegu i skutkach Poznańskiego Czerwca 1956.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content