SportWszystkie

Sukces powiatu ostrzeszowskiego we współzawodnictwie sportowym LZS

Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrzeszowie uczestniczy we współzawodnictwie sportowym O Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W zorganizowanej w ramach tego współzawodnictwa letniej spartakiadzie, która odbyła się 16 czerwca w Żerkowie, reprezentacja powiatu ostrzeszowskiego zajęła 3 miejsce w punktacji generalnej powiatów. Do ogólnej punktacji zaliczone zostały  również wyniki wcześniej rozegranych gier zespołowych. W zawodach  w Żerkowie wzięło udział 32 zawodników naszego powiatu.
Najlepsi nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Indywidualnie:
Bartosz Piądło – 1 miejsce w konkurencji  rzuty do kosza, SP Kraszewice
Agnieszka Wodnik –  1 miejsce na torze przeszkód
Ewa Piotr –  2 miejsce w rzutach przedmiotami
Weronika Cegiełka – 2 miejsce w strzałach na bramkę
Agnieszka Wodnik – 2 miejsce w rzucie piłką lekarską
Weronika Nawrot – 3 miejsce w rzucie piłką lekarską
Bernadeta Kowalczyk – 3 miejsce w rzucie do kosza
Ewa Piotr –  3 miejsce w rzucie beretem
Elżbieta Bajer – 3 miejsce w strzelaniu z wiatrówki
Bartosz Skoruba – 3 miejsce w rzucie piłką lekarską
Nikola Kozłowska – 4 miejsce na torze przeszkód
Edmund Tetlak –  4 miejsce w rzucie beretem
Bartosz Piądło – 4 miejsce w strzałach na bramkę
Konrad Kowalczyk – 4 miejsce wrzucie do kosza
Dawid Kosmala – 5 miejsce w rzucie beretem
Jan Wolarz – 6 miejsce w strzelaniu z wiatrówki
Rafał Kałązny – 6 miejsce w rzucie lotką
Drużynowo:
Streetball kobiet – 1 miejsce Play Basket Kraszewice – Dominika Szuleta kapitan drużyny, Marta Kobza i Natalia Kleinert
Streetball mężczyzn – 2 miejsce Play Basket Kraszewice – Bartosz Perz kapitan drużyny, Nikodem Kędzia i Kacper Zmyślony
Tenis ziemny – debel –  2 miejsce  – Mariusz Chudek i Robert Dziewięcki, rozegrano 25.05.2019r. w Solcu Wlkp.
Konkurencje rodzinne – 3 miejsce – reprezentacja Mikstatu: Dorota Stasierska, Hubert Stasierski i Weronika Stasierska
Starosta ostrzeszowski i Rada Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie dziękują wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali nasz powiat i przyczynili się do sukcesu. Dziękują również Dawidowi Sobierajowi, Markowi Nalepie, Rafałowi Kałążnemu, Maksymilianowi Janiakowi i Adrianowi Kruszakinowi za pomoc  w przygotowanie reprezentacji na zawody.