SportWszystkie

Sukces Orkana na Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie

III miejsce w Wielkopolsce zajął LKS Orkan Ostrzeszów na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych w Żerkowie.
Województwo Wielkopolskie zajęło 1 miejsce zdobywając znaczną przewagę punktową nad rywalami. W zawodach udział wzięli przedstawiciele 28 klubów z 11 województw. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się w 4 kategoriach wiekowych na dystansie od 1500 m do 4000 m. Pod koniec zawodów zorganizowano również otwarty bieg dla dzieci na dystansie 1000 m. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej województw pierwsze trzy miejsca zajęły województwa: wielkopolskie – 896 pkt, pomorskie – 675 pkt, zachodniopomorskie – 310 pkt. W klasyfikacji klubowej reprezentanci ULKS Talex Borzytuchom – I miejsce 37 pkt, II miejsce KS Stal Ostrów Wlkp. 36 pkt., III miejsce KS Pomorze Starogard 25 pkt. I VII miejsce 11 pkt –  LKS Orkan Ostrzeszów. W Wielkopolsce Orkan zajął III miejsce. Nasz powiat reprezentowali, Fabian Świątek, Nikola Kozłowska, Dominik Janicki, Szymon Bodura, Hanna Sipurzyńska, Julia Jakóbczak, Alicja Kapała, Marta Mazurkiewicz, Miłosz Lasecki, Wiktoria Jurasik i Samanta Zborowska.
Wyniki:
– Szymon Bodura– IV miejsce, Zespół Szkół nr 1 Ostrzeszów
– Fabian Świątek– V miejsce, ZS nr 1 Kępno
– Wojciech Kozłowski– VII miejsce, Zespół Szkół nr 1 Ostrzeszów
– Alicja Kapała– IX miejsce, SP Mikstat
– Miłosz Lasecki– X miejsce, AWF Wrocław
– Nikola Kozłowska– XIV miejsce, I LO Ostrzeszów
– Hanna Sipurzyńska– XVIII miejsce, SP Mąkoszyce
 – Dominik Janicki– XXVIII miejsce
 – Samanta Zborowska– XXXVI miejsce, Zespół Szkół nr 1 Ostrzeszów
– Wiktoria Jurasik– XXXX miejsce, Zespół Szkół nr 1 Ostrzeszów
– Julia Jakóbczak– XXXXII miejsce, SP Mąkoszyce
– Marta Mazurkiewicz– XXXXVII miejsce, SP Mikstat
Starosta Ostrzeszowski i Rada Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie dziękują zawodnikom i trenerom:
– klubu LKS Orkan Ostrzeszów – Markowi Nalepie i Dawidowi Sobierajowi (ZS nr 1) ,
– Szkoły Podstawowej w Parzynowie – Pawłowi Rybczyńskiemu,
– Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach – Ewie Sipurzyńskiej,
– Szkoły Podstawowej w Mikstacie – Jolancie Krystek.
Udział w zawodach był finansowany przez powiat ostrzeszowski oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie.