AktualnościWszystkie

Strategia rozwoju powiatu

Jeszcze w pierwszym kwartale ruszą prace nad Strategią rozwoju powiatu ostrzeszowskiego. Dokument ma określać cele i kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu na kolejne lata. W pierwszej kolejności zostanie wyznaczony zespół, który podejmie się tego zadania. Zarząd Powiatu podkreśla, że opracowanie dokumentu wymaga uzyskania dokładnego wglądu w sytuację gospodarczą i społeczną, aby móc wskazać trendy rozwoju powiatu. Istotnym elementem Strategii będzie plan rozwoju sieci dróg powiatowych.
Dokument będzie podstawą, do której będzie można się odwołać w trakcie realizacji poszczególnych zadań, śledząc jednocześnie ich postępy. Ponadto dokument może okazać się pomocny w staraniach o środki strukturalne Unii Europejskiej. Dlatego też, jak podkreśla przewodniczący Zarządu Powiatu Lech Janicki, przystępując do opracowania dokumentu należy przeprowadzić szeroką analizę wszystkich obszarów funkcjonowania powiatu ostrzeszowskiego.
Z wnioskiem o opracowanie Strategii rozwoju powiatu ostrzeszowskiego do Zarządu Powiatu wystąpiła Komisja Finansów i Mienia Powiatu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content