AktualnościWszystkie

Stop hejtowi w internecie

Ile znaczy słowo – język w internecie – to hasło kampanii społecznej organizowanej przez Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej dzieci i Młodzieży Nadwrażliwi we współpracy z samorządem powiatowym oraz samorządem miasta i gminy Ostrzeszów. Pierwszym elementem kampanii była debata dotycząca mowy nienawiści poprzedzona wykładami: psychologa, terapeuty, specjalisty terapii uzależnień Jacka Gorzelannego pt. „Nie hejtuję, bo szanuję” oraz literaturoznawcy, wykładowcy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi dr. Wiesława Przybyły.

Kampanię z udziałem starosty ostrzeszowskiego, burmistrza, Komendy Powiatowej Policji, a przede wszystkim młodzieży, poprowadził Witold Pelka.

Poniżej linki do wykładów:

https://www.facebook.com/pulstygodnia/videos/197606926198887

https://www.facebook.com/pulstygodnia/videos/5816832045033037

W ramach kampanii Ile znaczy słowo – język w internecie wiosną odbędzie się konkurs plastyczno-literacki pod hasłem „Hejtowanie nie jest cool”, a latem – happening przeciwko nienawiści. Ostatnim elementem podsumowującym przedsięwzięcie będzie kolejna debata społeczna z udziałem młodzieży, osób publicznych, dziennikarzy, terapeutów i psychiatrów, która odbędzie się jesienią i będzie poprzedzona wykładem pt. „Hejt a depresja – skutki i zagrożenia”.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content