Statuetka „Filar Samorządu Terytorialnego” dla Zofii Witkowskiej

Wicestarosta Zofia Witkowska została uhonorowana nagrodą „Filar Samorządu Terytorialnego”. Nagrodę przyznała Rada Stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej w Polsce oraz aktywną działalność na rzecz WOKiSS. Statuetki wręczono podczas zjazdu Klubu Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów Miast i Starostów, który odbył się 29 lutego w Opalenicy. Celem spotkania było podsumowanie działalności samorządów lokalnych w mijającej kadencji oraz omówienie najważniejszych wyzwań, jakie mogą pojawić się w niedalekiej przyszłości. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 liderów samorządowych oraz zaproszeni goście, między innymi wojewoda Agata Sobczyk, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Po zakończeniu wykładów i prelekcji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród Filar Samorządu Terytorialnego, najwyższego wyróżnienia, które WOKiSS przyznaje samorządowcom sprawującym swoje funkcje nieprzerwanie od 25 lat.