AktualnościWszystkie

Starostwo kupi siedzibę banku

Powiat kupi nieruchomość gruntową oraz budynek użytkowo-biurowy będący siedzibą Banku PKO BP SA w Ostrzeszowie przy ul. 1 Maja – tak jednogłośnie zdecydowała Rada Powiatu na swojej LII sesji (25 października). Budynek o powierzchni 356,99 m² zostanie przeznaczony na siedzibę Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

Pozyskanie nowej lokalizacji dla Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie było od kilkunastu lat zamiarem władz samorządowych powiatu.

Z uwagi na trudności lokalizacyjne Starostwo Powiatowe obecnie funkcjonuje w 6 lokalizacjach: 1) przy ul. 21 Stycznia 2 bud. A wydziały: Komunikacji, Finansowy, Geodezji i część Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich, 2) przy ul. 21 Stycznia 2 bud. B wydziały: Organizacyjny i Spraw Obywatelskich oraz Wydział Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju, 3) przy ul. Norweskiej: Wydział Budownictwa i Środowiska, 4) przy ul. Zamkowej 17: Wydział Zarządzania Drogami Powiatowymi, 5) przy ul. Zamkowej 31, II p. UMiG: biura starosty, wicestarosty, sekretariat oraz biuro rady powiatu oraz 6) obwód drogowy Grabów Wójtostwo 27a.

W związku z wysokim kosztem budowy nowego obiektu przeznaczonego na Wydział Komunikacji, Zarząd Powiatu zdecydował się odpowiedzieć na ofertę Banku PKO BP SA o sprzedaży nieruchomości gruntowej oraz budynku użytkowo-biurowego za cenę 930 000 zł netto.

Budynek jest w dobrym stanie technicznym, ale wymaga adaptacji na potrzeby Wydziału Komunikacji, w tym stanowisk obsługi interesantów

Po przeniesieniu Wydziału Komunikacji planowana jest rezygnacja z wynajmowania pomieszczeń od Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów i przeniesienie biur starostów, sekretariatu oraz biura rady do budynku A Starostwa Powiatowego przy ul. 21 Stycznia.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content