Starosta w kuchni i w stolarni

Przeprowadzone w tym roku inwestycje i remonty w Zespole Szkól nr 1 zwizytował wczoraj ostrzeszowski starosta. Lech Janicki wraz z Adamem Mickiewiczem – kierownikiem wydziału oświaty starostwa powiatowego – obejrzał odnowioną i świetnie wyposażoną (w ramach realizowanego w szkole projektu projekt „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Ostrzeszowie”) pracownię gastronomiczną, a także szatnie przy sali gimnastycznej. Przypomnijmy, modernizacji zostały poddane 4 szatnie wraz z sanitariatami – w ramach przedsięwzięcia zwiększono liczbę toalet oraz powierzchnię szatni. Inwestycja wartości 121 819 złotych w połowie została sfinansowana z budżetu powiatu ostrzeszowskiego, a w połowie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Szatnia na medal”. Przedstawiciele organu prowadzącego obejrzeli także warsztaty dla przyszłych stolarzy i uczniów technikum technologii drewna oraz pracownię technikum obsługi turystycznej , którą utworzono w miejscu dawnego punktu gastronomicznego.
W trakcie wizytacji omawiano zrealizowane ostatnio zadania inwestycyjne i remontowe, sprawy bieżące, a także najpilniejsze potrzeby placówki kierowanej przez Dariusza Grzesika.
W najbliższym czasie starosta zwizytuje remonty prowadzone w I Liceum Ogólnokształcącym.

Sprawdź również