AktualnościKonwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Starosta odznaczony przez Związek Powiatów Polskich!

Starosta ostrzeszowski Lech Janicki otrzymał odznaczenie Bene Meritus Powiatom za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów. Odznaczenie nadał Zarząd Związku Powiatów Polskich.  Starosta ostrzeszowski jest jednym z najdłużej urzędujących stażem starostów w Wielkopolsce. Działa aktywnie nie tylko na rzecz ziemi powiatu ostrzeszowskiego. Nieprzerwalnie od czterech kadencji jako Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego angażuje się w sprawy istotne dla wszystkich samorządów Wielkopolski i nie tylko.

Uroczyste wręczenie odznaczeń dokonał Zbigniew Szumski Wiceprezes Związku Powiatów Polskich, starosta świebodziński. Uroczystość odbyła się  12 grudnia br. w Trzebawiu, podczas Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego odbywającego się w ramach Zjazdu Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów. Organizatorem zjadu był Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu.

W tym roku Związek Powiatów Polskich obchodzi dwudziestolecie powstania. Z okazji swojego jubileuszu honoruje tych, którzy od lat z nim współpracują i troszczą się o Polskę powiatową. Medale Bene Meritus Powiatom Zarząd ZPP przyznaje za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów, w tym przede wszystkim powodujące podniesienie poziomu życia mieszkańców, a także w uznaniu zasług na rzecz Związku Powiatów Polskich.