AktualnościWszystkie

Starosta 25-lecia, Samorządowiec 25-lecia

Rok 2023 jest dla samorządów terytorialnych rokiem szczególnym. 25 lat temu, 5 czerwca 1998 roku, uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym – usamorządowione zostały wspólnoty powiatowe. By godnie uczcić ten ważny Jubileusz, Związek Powiatów Polskich przy współpracy z Biurem „Niepodległa” 12 września zorganizowały uroczyste Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich na Zamku Królewskim w Warszawie – miejscu, w którym 25 lat temu odbyło się uroczyste wręczenie aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów.

Uroczysta Gala Jubileuszowa była okazją do wręczenia honorowych odznaczeń i tytułów Starosta 25-lecia oraz Samorządowiec 25-lecia. W zacnym gronie wyróżnionych tymi tytułami znalazł się Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki oraz wicestarosta Zofia Witkowska. Oboje działają w samorządzie powiatu ostrzeszowskiego od początku jego utworzenia, czyli pełne 25 lat! Gratulujemy!

(fot. KRiSfoto – Krzysztof Rafał Siekielski)

Poniżej pełna lista wyróżnionych:

Wyróżnieni tytułem „Starosta 25-lecia”

  1. Jan Grabkowski – w samorządzie powiatowym od 1999 r., starosta poznański pięciu kadencji, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego III kadencji, wiceprezes Zarządu ZPP IV i VI kadencji – w 2019 r. uhonorowany Odznaczeniem Bene Meritus Powiatom
  2. Lech Janicki – w samorządzie powiatowym od 1999 r., starosta ostrzeszowski pięciu kadencji, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego III, IV, V i VI kadencji – w 2019 r. uhonorowany Odznaczeniem Bene Meritus Powiatom

Wyróżnieni tytułem „Samorządowiec 25-lecia” oraz specjalnym odznaczeniem ZPP „Bene Meritus Powiatom”:

  1. Tomasz Kranc – starosta wągrowiecki dwóch kadencji w tym obecnej, w powiecie od 1999 roku był przez dwie kadencji członkiem zarządu i dwie kadencje wicestarostą powiatu.
  2. Feliks Łaszcz – starosta czarnkowsko-trzcianecki dwóch kadencji w tym obecnej, w powiecie od 1999 roku był radnym wszystkich kadencji.
  3. Michał Piechocki – wicestarosta wągrowieckie czterech kadencji w tym obecnej, w powiecie od 1999 roku był także przez dwie kadencje starostą.
  4. Paweł Rajski – starosta ostrowski trzech kadencji w tym obecnej, w powiecie od 1999 roku był radnym.
  5. Stanisław Szczotka – starosta krotoszyński dwóch kadencji w tym obecnej, w powiecie od 1999 roku był radnym.
  6. Zofia Witkowska – wicestarosta ostrzeszowski czterech kadencji w tym obecnej, w powiecie od 1999 roku była także przewodniczącą rady i członkiem zarządu.
  7. Mariusz Zgaiński – starosta grodziski trzech kadencji w tym obecnej, w powiecie od 1999 roku był radnym, wiceprzewodniczącym rady, członkiem zarządu i przewodniczącym rady.
Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content