AktualnościWszystkie

Starają się o karetkę

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia ubiega się o dofinansowanie ze środków rządowych zakupu ambulansu typu P z wyposażeniem dla Ratownictwa Medycznego przy OCZ.

Ostrzeszowskiemu Centrum Zdrowia zależy na wymianie wyeksploatowanej karetki w podstacji Ratownictwa Medycznego w Grabowie n. Prosną na  nowoczesny ambulans ratunkowy typu P wraz z nowoczesnym sprzętem medycznym i pozostałym wyposażeniem wymaganym przez obowiązujące przepisy prawa.

Obecnie w podstacji użytkowany jest ambulans marki Volkswagen Krafter z  przebiegiem ponad 214 000 km. Obsługuje on pacjentów z gmin: Mikstat, Grabów, Kraszewice, Czajków, Doruchów, a także z ościennych powiatów. Wiąże się to z pokonywaniem dużych odległości – średnio 4500 km na miesiąc. Stan techniczny karetki, ze względu na jej awaryjność, nie zapewnia stabilności i ciągłości udzielanych świadczeń.

Pozyskanie nowego ambulansu pozwoli na utrzymanie obecnej, optymalnej dyslokacji zespołów ratownictwa medycznego, zapewni szybką pomoc w przypadku stanów nagłego zagrożenia życia oraz zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu.

Niezawodność nowoczesnego ambulansu, a w tym również sprzętu wysokiej jakości rzutować będzie na lepszą skuteczność wszelkich zadań podejmowanych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz wyeliminuje znaczne  koszty związane z eksploatacją starego pojazdu (koszty napraw).

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia  wystosowało pismo w tej sprawie do Wojewody Wielkopolskiego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content