AktualnościWszystkie

Środa z profilaktyką

W tym tygodniu w ramach cyklicznej akcji pod nazwą „Środa z profilaktyką” Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował film z udziałem ekspertów oraz ulotkę zawierającą informacje nt. CODZIENNA PROFILAKTYKA CUKRZYCY U SENIORÓW.
• Cukrzyca to problem społeczny, choruje na nią aż 3 mln Polaków
• 1 na 4 osoby w Polsce powyżej 60 roku życia ma stwierdzoną cukrzycę
• Szacuje się, że w 2030 r na całym świecie liczba seniorów chorych na cukrzycę osiągnie liczbę niemal 196 mln.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) cukrzyca jest główną przyczyną ślepoty, niewydolności nerek, zawałów serca, udaru mózgu i amputacji kończyn dolnych.
Jakie są niepokojące objawy cukrzycy? Czym jest indeks glikemiczny i co zrobić aby zmniejszysz IG naszych potraw?  Jakich zasad przestrzegać w diecie cukrzycowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce opracowanej przez Zespół Profilaktyki Zdrowotnej NFZ Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego:

Zapraszamy też do zapoznania się materiałem filmowym, w którym dr n. med. Małgorzata Urbańska -Kosińska z Oddziału pediatrii ogólnej, diabetologii, endokrynologii, hematologii i nefrologii dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze opowie jak podstępna jest cukrzyca, co zrobić aby uniknąć zachorowania, jak ważna jest dieta i aktywność fizyczna.

Pełny materiał filmowy wraz z ulotką znajduje się na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/codzienna-profilaktyka-cukrzycy-u-seniorow/

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content