AktualnościWszystkie

Srebrna Tarcza dla Zespołu Szkół nr 1!

W XXI Ogólnopolskim Rankingu Techników 2019 prowadzonym przez portal edukacyjny „Perspektywy” Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie zajęło 17 miejsce w Wielkopolsce i 223 miejsce w kraju

W XXI Ogólnopolskim Rankingu Techników 2019 prowadzonym przez portal edukacyjny „Perspektywy” Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie zajęło 17 miejsce w Wielkopolsce i 223 miejsce w kraju, co dało szkole tytuł Srebrnej Szkoły! Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji!
Zgodnie z regulaminem konkursu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół, m.in. protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych i System Informacji Oświatowej.
Dla najlepszych szkół wprowadzono specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz, będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół. Zespół Szkół nr 1 może posługiwać się srebrną tarczą.
Zespół Szkół nr 1 co roku osiąga w rankingu „Perspektyw” wysokie noty – w 2014 uzyskał tytuł Brązowej Szkoły, w kolejnych trzech latach – srebrnej, a w roku ubiegłym zdobyła tytuł Złotej Szkoły.

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content