AktualnościWszystkie

Trwa budowa systemu EDM – szpital otrzymał sprzęt informatyczny za 486 tysięcy

Do Ostrzeszowskiego centrum Zdrowia spłynęła część sprzętu komputerowego potrzebnego do wdrożenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych miedzy podmiotami leczniczymi samorządu województwa”.
W pierwszej kolejności szpital otrzymał sprzęt „drobny” w postaci komputerów (75 szt.!), wielofunkcyjnych drukarek laserowych kolorowych i monochromatycznych (17 szt.), skanerów i czytników kart czipowych, a także najważniejsze urządzenia serwerowe i oprogramowanie. Aby system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w pełni zadziałał konieczna jest m.in. budowa sieci bezprzewodowej, a także wyposażenie lekarzy w tablety. Podłączenie do systemu ogólnopolskiego nastąpi być może w przyszłym roku. Wdrażanie projektu koordynuje spółka Szpitale Wielkopolski.
Do tej pory Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzymało sprzęt wartości 486 957,00złotych, a w sumie w ramach projektu uzyska infrastrukturę informatyczną wartości 2 150 821 złotych, z czego aż 1 828 198 złotych wyniesie dofinansowanie ze środków unijnych – w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.
Elektroniczna dokumentacja medyczna to zbiór informacji o pacjencie, który jest częścią całościowego systemu informatycznego szpitala. System zapewni pacjentowi dostęp do własnych elektronicznych dokumentów medycznych i jednocześnie umożliwi udostępnianie ich na poziomie podmiotów leczniczych włączonych do systemu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content