Spotkanie z kierownictwem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Starosta Ostrzeszowski spotkał się dzisiaj z kierownictwem Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, który wznowił swoją działalność 1 stycznia, a od dzisiaj przyjmuje pacjentki. Starosta Lech Janicki rozmawiał z prezes OCZ Magdaleną Puziewicz-Karpiak oraz kierownikiem oddziału lek. med. Tomaszem Żołnierczykiem i jego zastępcą lek. med. Dawidem Wiśniewskim o bieżącej działalności nowo uruchomionego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz o jego potrzebach. Starosta Lech Janicki podziękował lekarzom oraz pani prezes za wznowienie działalności tak potrzebnego w naszym szpitalu oddziału. Lekarze – specjaliści położnictwa i ginekologii – podkreślali wysoki poziom bazy lokalowej i sprzętowej ostrzeszowskiego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, wskazując jednocześnie, że optymalnym rozwiązaniem byłoby uruchomienie przy OCZ poradni ginekologicznej.
Dzisiejsze spotkanie było też okazją do poznania nowego dyrektora ds. medycznych, który właśnie rozpoczął pracę w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia – dr. Jarosława Iwaszkiewicza.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy dysponuje 26 łóżkami. Nowoczesny blok porodowy ma do dyspozycji salę do cięć cesarskich oraz dwie jednoosobowe sale porodowe, w tym salę do porodów rodzinnych. W części położniczej są łóżka rooming-in, gdzie matka przebywa stale razem z dzieckiem. Sale dwuosobowe posiadają węzeł sanitarny oraz TV-sat. W oddziale leczone są schorzenia okresu ciąży oraz schorzenia ginekologiczne w pełnym zakresie.
W OCZ wykonywane jest bezpłatne zewnątrzoponowe znieczulenie porodu. Oddział prowadzi nieodpłatną szkołę porodów; istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad dotyczących karmienia piersią. Szpital współpracuje z Bankiem Krwi Pępowinowej. Personel jest przeszkolony i upoważniony do pobierania krwi pępowinowej do Banku Komórek Macierzystych.

Sprawdź również