Narada dyrektorów jednostek pomocy społecznej

Wicestarosta Zofia Witkowska spotkała się z dzisiaj z dyrektorami domów pomocy społecznej oraz Domu Dziecka w Ostrzeszowie (jednostek organizacyjnych powiatu, które podlegają jej bezpośredniemu nadzorowi).
Wśród omawianych spraw znalazły się kwestie regulacji płac oraz poważnych wydatków związanych z zadaniami, jakie trzeba zrealizować w placówkach, by sprostać wymogom przeciwpożarowym. Sporo czasu poświecono sprawom związanym z protestami pracowników i możliwościami wyjścia z patowej sytuacji. Wśród najczęściej proponowanych rozwiązań powtarza się przejście personelu pielęgniarskiego pod NFZ, co odciążyłoby budżety domów i poprawiły sytuację finansową pielęgniarek, a jednocześnie wyeliminowałyby element dyskryminacji, czyli nierównego dostępu do opieki pielęgniarskiej w szpitalach i domach pomocy społecznej. Wicestarosta Zofia Witkowska zamierza wrócić do rozmów w tej sprawie z prezesem Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia Markiem Nowińskim.
Na początku marca Zofia Witkowska wraz z dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożeną Powązką zamierza odwiedzić wszystkie domy pomocy społecznej oraz Dom dziecka, by porozmawiać z pracownikami, przedstawicielami związków zawodowych i domownikami wszystkich placówek.