Spotkanie Sztabu Wsparcia dla Ukrainy

W poniedziałek w gabinecie starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego odbyło się spotkanie Sztabu Wsparcia dla Ukrainy. Na spotkaniu omówione zostały podjęte działania m.in. zorganizowana i koordynowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na czele z panią Bożeną Powązka Dyrektor PCPR w Ostrzeszowie oraz panią Moniką Czwordon -Kierownik Specjalista pracy socjalnej PCPR zbiórka żywności, koców, śpiworów, środków czystości oraz środków opatrunkowych i podstawowych leków. Zbiórka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem z strony mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. W niedzielę wieczorem uruchomiono pierwszy transport z darami dla naszych sąsiadów dwa busy z żywnością i innymi artykułami pojechały na Ukrainę. Do pracy przy zbiórce zgłosiło się wielu ludzi dobrej woli m.in. wolontariuszy, harcerzy, uczniów ZSZ nr 2, którzy wspierają pracowników PCPR.

Na spotkaniu omówiono również procedurę przyjmowania uchodźców z Ukrainy oraz przeanalizowano wszelkie formy wsparcia, które można uruchomić aby pomóc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, którzy przebywają w Polsce jak również walczą na Ukrainie.

Starosta podkreślił, że organizowany wspólnie z Posłem na Sejm RP Andrzejem Grzybem „Wiec solidarności z Ukrainą” ma być również okazją do przekazania mieszkańcom najważniejszych informacji z zakresu prowadzonych zbiórek jak również spraw dotyczących zakwaterowania uchodźców.

Sprawdź również